Saltea de pat Athletic – iSleep,AirClima
2.965 lei – 7.169 leiInterval de prețuri: 2.965 lei până la 7.169 lei
Salteaua Athletic iSleep, fabricată în Italia, oferă confort premium și un somn răcoros datorită tehnologiei de termoreglare 37.5® și spumei respirabile AirClima. Cu o înălțime de 25 cm, două fețe utilizabile, suport anatomic și husă detașabilă cu fermoar, este alegerea ideală pentru persoanele active care își doresc un somn odihnitor în orice anotimp.
| Livrare | in 3-5 zile lucratoare |
|---|---|
| Fermitate | Medie spre tare |
| Dimensiune | 120/200, 140/200, 160/200, 180/200, 200/200, 90/190, 90/200 |
| Tara de origine | Italia |
| Brand | Isleep |
| Inaltime | 25 cm |
- Livrare 19 lei oriunde in Romania
- Livrare GRATUITA la comenzi peste 350 lei
- COMANDA TELEFONIC LA 0310.054.055 sau 0769.096.096
de luni pana vineri intre 9:00-18:00
- Plata la livrare sau online cu cardul
- Plata in 3 rate fara dobanda
Saltea de pat Athletic – iSleep,AirClima
Fabricată în Italia, Salteaua Athletic iSleep este creată pentru persoanele care își doresc un somn de calitate, indiferent de sezon. Cu o structură de 25 cm înălțime, materiale premium și tehnologii inovatoare, aceasta oferă susținere anatomică, respirabilitate excelentă și un climat optim pe tot parcursul nopții.
Tehnologie de termoreglare 37.5®
Țesătura saltelei integrează tehnologia inovatoare 37.5®, bazată pe particule minerale din nisip vulcanic japonez, care contribuie la menținerea temperaturii ideale a corpului în timpul somnului.
Tehnologia funcționează inteligent:
- încălzește atunci când corpul are nevoie de căldură;
- elimină eficient umezeala atunci când temperatura corpului crește;
- menține un microclimat uscat și confortabil pe întreaga durată a nopții.
Spumă AirClima – Respirabilitate maximă
Atât husa, cât și miezul saltelei conțin spumă AirClima cu structură cu celule deschise, ce permite circulația continuă a aerului. Aceasta favorizează eliminarea umidității, reduce acumularea prafului și contribuie la un mediu de dormit mai igienic.
Susținere anatomică și confort de durată
Cele două straturi de spumă cu înaltă reziliență oferă o elasticitate superioară și revin rapid la forma inițială după fiecare utilizare. Salteaua se adaptează perfect conturului corpului, distribuie uniform greutatea și reduce punctele de presiune, oferind o relaxare completă a musculaturii.
Practică și ușor de întreținut
Salteaua este prevăzută cu husă detașabilă cu fermoar, care poate fi îndepărtată cu ușurință pentru o întreținere simplă și o igienă impecabilă.
Avantaje principale
- Fabricată în Italia
- Înălțime: 25 cm
- Saltea cu două fețe
- Tehnologie de termoreglare 37.5®
- Spumă AirClima respirabilă în husă și în miez
- Două straturi de spumă cu înaltă reziliență
- Suport anatomic pentru o poziție corectă a corpului
- Circulație optimă a aerului și eliminarea umidității
- Husă detașabilă cu fermoar pentru întreținere ușoară
- Recomandată persoanelor active și celor care își doresc un somn răcoros și confortabil în orice sezon.
Ai nevoie de o oferta personalizata de pret angro sau pentru o unitatea de cazare din industria HoReCa? Completeaza formularul si te vom contacta in cel mai scurt timp.
Departamentul nostru de produse textile destinate HoReCa ne-a adus cele mai mari satisfactii profesionale, reusind intr-un timp foarte scurt sa avem in portofoliu unele dintre cele mai selecte locatii din tara.
Prin diversitatea materialelor de cea mai buna calitate pe care le importam, pana la tesaturi naturale, colectiile noastre acopera toate stilurile de amenajari. Ne-am adresat acestor locatii cu textile hoteliere deosebite, profesionale, realizate din tesaturi de calitate superioara si materiale de cea mai buna calitate. Acestea au fost create pentru a oferi un nivel optim de confort si longevitate.
Noi iti oferim cea mai buna calitate, la preturi competitive. Putem gasi solutii pentru toate tipurile de hoteluri si pensiuni, indiferent ca vorbim de unul de 5 stele sau de unul de 3 stele.
Ne poti contacta pentru a discuta despre nevoile tale si despre produsele care sunt cel mai potrivite pentru unitatea ta de cazare. Completeaza formularul si te vom contacta in cel mai scurt timp.
Produse similare
Saltea de pat Silvercare – Magniflex
Silvercare este o saltea cu fermitate medie, ce oferă un suport echilibrat și confort suplimentar datorită stratului de spumă cu memorie regăsit pe o parte a saltelei.
Materialul textil cu fibre de argint îmbunătățește circulația sângelui, previne retenția de praf și mirosuri și protejează împotriva bacteriilor și acarienilor.
Saltea de pat OrtoRelax – iSleep
OrtoRelax este o saltea cu fermitate medie-tare. Are două fețe, ceea ce înseamnă că se poate alege partea preferată în funcție de fermitatea dorită (medie sau tare). Pe o parte a saltelei există un strat de spumă cu memorie de 2 cm ce oferă corpului mai mult confort și o senzație de relaxare. Cealaltă parte a saltelei nu are spumă cu memorie și oferă un suport mai ferm.
Saltea de pat Naturcomfort Deluxe – Magniflex
Saltea ortopedică cu o înălțime impresionantă de 30 cm și materiale textile ecologice, care garantează un mediu natural de somn. Miezul din spumă Eliosoft păstrează cu atenție corpul în poziția corectă, iar cele două straturi de 2 cm de spumă cu memorie pe fiecare parte a saltelei eliberează tensiunea și oferă relaxarea imediată.
Materialul textil al husei conține fibre de lemn țesute - Lenpur, care oferă o prospețime constantă și ajută la reglarea temperaturii corporale. Husa ecologică a saltelei Naturcomfort Deluxe vă aduce mai aproape de natură!
Saltea de pat Riviera by Pierre Cardin – Magniflex
Riviera by Pierre Cardin - Salteaua potrivită nevoilor tale
O saltea cu fermitate medie spre tare pe o parte și medie spre moale pe cealaltă - Riviera este o saltea premium cu o înălțime de 26 cm și un design impresionant semnat de Pierre Cardin.
Materialul textil premium aduce un plus de confort datorită stratului suplimentar de 2 cm de spumă cu memorie, care răspunde mai întâi la presiune și apoi la căldură - acest lucru este important în lunile de iarnă când temperatura camerei este mai scăzută. Datorită saltelelor Magniflex din spumă cu memorie, vă veți simți relaxat imediat ce vă întindeți pe suprafața saltelei. Acest material distribuie uniform greutatea corpului și totodată ușurează tensiunea acumulată în umeri, spate și picioare.
Saltea de pat Vivo – Magniflex
Salteaua Vivo cu fermitate medie-tare este alcătuită dintr-un nucleu de spumă cu elasticitate înaltă de 17 cm și un strat de spumă cu memorie pe o parte. Oferă suport ortopedic sănătos și menține coloana vertebrală în poziția corectă în timpul somnului. Spuma cu memorie de la Magniflex, vă oferă o senzație de relaxare imediat ce vă întindeți pe saltea. Aceasta distribuie uniform greutatea corpului, fapt ce duce la ameliorarea disconfortului de la nivelul umerilor, șoldului și picioarelor.
Materialul textil al saltelei are un tratament anti-alergenic și este blând chiar și cu pielea sensibilă
Saltea de pat DuoSense – iSleep
DuoSense este o saltea dublă, cu două fețe. Partea mai moale a saltelei are un strat suplimentar de 3 cm de spumă moale. Modelul este potrivit pentru cei ce caută un suport ortopedic stabil în poziția de dormit lateral. Pe cealaltă parte a saltelei, senzația este dată de o bază ortopedică solidă și un sprijin stabil pentru întregul corp. Partea mai rigidă este potrivită pentru o poziție de somn pe spate.
Saltea de pat VitalCare – iSleep
VitalCare este o saltea cu fermitate moale spre medie și are două fețe. Pe o parte există un strat de 3 cm de spumă cu memorie, care distribuie uniform greutatea corporală și reduce întoarcerile din timpul somnului. Acest lucru vă oferă un plus de confort și șansa de a vă bucura de un somn relaxant. Pe cealaltă parte a saltelei există un strat de 1 cm de spumă cu memorie, ce oferă un suport mai tare, astfel încât să puteți alege nivelul dorit de fermitate. Materialul are țesute fibre moi tratate împotriva acarienilor și bacteriilor. Partea superioară a husei saltelei poate fi detașată complet și utilizată ca o saltea portabilă din spumă cu memorie 100% tip topper.
Saltea de pat SilverPlus – iSleep
SilverPlus este o saltea cu niveluri diferite de fermitate pe fiecare parte și nucleu format din trei tipuri de spumă combinate pentru a oferi suport și fermitate medie corpului. Un strat suplimentar de spumă cu memorie este adăugat pe o parte a husei pentru a găsi cea mai confortabilă poziție de dormit cât mai rapid posibil. Spuma regăsită în produsele isleep este un material extrem de elastic, care răspunde mai întâi la presiune și apoi la căldură. Acest lucru vă permite să simțiți o temperatură constantă a saltelei, indiferent de anotimp sau de temperatura camerei.

