Tel./WhatsApp 0310.054.055
0310.054.055 / contact@conforter.ro
Conforter.ro
  • Acasa
  • Merino by THS
  • Baie
    • Halate de baie
    • Prosoape bumbac
    • Seturi de prosoape
    • Set baie
  • Bucatarie
    • Fete de masa
    • Prosoape bucătărie
  • Dormitor
        • Lenjerii de pat
          • Lenjerii Cocolino
          • Damasc bumbac colorat
          • Deluxe Pucioasa-100% bumbac
          • Finet 3D
          • Lenjerii de pat Finet
          • Finet cu cearceaf cu elastic
          • Lenjerii pat 1 persoana
            • Single/Copii
          • Lenjerii Blana Iepure
          • Lenjerii de pat cu elastic
          • Lenjerii de pat Brodate
          • Lenjerii de pat bumbac
          • Lenjerii de pat Catifea
          • Lenjerii Jacquard
          • Lenjerii de pat Satinate si Dublusatinate
          • Lenjerii Elegance
          • Lenjerii de Lux
          • Lenjerii Percalle Imprimat
          • Lenjerii Ranforce Boutique
          • Ranforce 100% bumbac
          • Lenjerii Ranforce Imprimat
        • Cearceafuri
          • Cearceaf cu elastic bumbac
          • Cearceaf pilota
          • Cearsaf husa pat cu elastic
        • Cuverturi de pat
          • Cuvertura catifea
          • Cuverturi Finet
          • Cuverturi Microfibra
          • Cuverturi pat 100% bumbac
        • Pături
          • Paturi Cocolino pufoase
        • Perne
          • Perne decorative
          • Fete de perna
        • Pilote
          • Pilote 4 anotimpuri
          • Pilote puf de gasca
          • Pilote din bambus
          • Pilote de lana
          • Pilote microfibra
          • Pilote premium
          • Pilote HoReCa
        • Saltele
          • Huse Saltea
          • Isleep saltele
          • Magniflex saltele
          • Protectie saltea
          • Saltele Buget
          • Somiere
          • Topper
        • Puf gasca
        • Articole copii
          • Covorase copii
          • Cuverturi si pături copii
          • Lenjerii copii
          • Lenjerii bebelusi
          • Prosoape plaja copii
  • HoReCa
    • Halate de baie hotel
    • Horeca en-gros
    • Lenjerii HoReCa
      • Lenjerii Damasc Bumbac
      • Lenjerii Damasc Policoton
      • Lenjerii Percale Bumbac
      • Lenjerii Ranforce Bumbac
      • Lenjerii Satin Bumbac
    • Pilote HoReCa
    • Prosoape hotel
      • Prosoape albe
      • Prosoape Economy
      • Prosoape colorate 500 gr
      • Prosoape colorate 550 gr
      • Prosoape colorate 620 gr
      • Prosoape colorate 650gr
      • Prosoape colorate Zero Twist
      • Seturi de prosoape
    • Saltele horeca
  • Prosoape de Lux
    • Zero Twist
    • Lux 650g/mp
Caută
0 0 lei
Autentificare / Înregistrare
Conforter.ro
Caută
0 0 lei
Meniu
L-V | 9:00-18:00

Online - 0769.096.096
HoReCa - 0735 336 336

-15%
Set Pilota de vara 140x200 cm microfibra matlasata 250g + o perna 50x70cm Alb
Set Pilota de vara 140x200 cm microfibra matlasata 250g + o perna 50x70cm Alb
Set Pilota de vara 140x200 cm microfibra matlasata 250g + o perna 50x70cm Alb
Set Pilota de vara 140x200 cm microfibra matlasata 250g + o perna 50x70cm Alb
Faceți click pentru a mări
Acasa Dormitor Pilote Set Pilota de vara 140×200 cm microfibra matlasata 250g + o perna 50x70cm Alb
Set 10 Protectii perna 70x70cm cu fermoar bumbac frotir impermeabile
Set 10 Protectii perna 70x70cm cu fermoar bumbac frotir impermeabile 266 lei Prețul inițial a fost: 266 lei.225 leiPrețul curent este: 225 lei.
Inapoi la produse
Prosop floral 50x90cm bumbac pakistanez 400 g/mp Alb Optic
Prosop floral 50x90cm bumbac pakistanez 400 g/mp Alb Optic 16 lei

Set Pilota de vara 140×200 cm microfibra matlasata 250g + o perna 50x70cm Alb

COD PRODUS: SPV140
Evaluat la 5.00 din 5 pe baza unei evaluari a clientului
(1 recenzie client)

115 lei Prețul inițial a fost: 115 lei.98 leiPrețul curent este: 98 lei.

Pilota antialergica Alcam Alb 140x200cm 250g

Pilota antialergica Alcam Alb este o alegere excelentă pentru a oferi oaspeților dvs. o experiență de somn plăcută și confortabilă în orice sezon.

Perna hoteliera matlasata PH alba 50x70 cm

Perna este un accesoriu esential cand vine vorba despre un somn de calitate. Perna hoteliera matlasata PH alba 50x70 cm este usoara si ofera confort. Mai mult, umplutura interioara, ce are o compozitie exclusiv din puf siliconizat,ceea ce face ca perna sa fie moale si pufoasa.

    Experienta unui somn odihnitor si relaxant este esentiala pentru starea ta de bine si sanatatea generala. Investeste in produse de calitate si bucura-te de confortul unui somn de 5 stele in intimitatea casei tale!

    Cere Oferta En-Gross →

    Achizitioneaza produse de inca 350 lei si beneficiezi de TRANSPORT GRATUIT!
    • Livrare 19 lei oriunde in Romania
    • Livrare GRATUITA la comenzi peste 350 lei
    • COMANDA TELEFONIC LA 0310.054.055
      de luni pana vineri intre 9:00-18:00
    • Plata la livrare sau online cu cardul
    • Plata in 3 rate fara dobanda
    Imaginea reprezintă o simulare cu caracter informativ. Dimensiunile produsului pot varia cu +/- 3%-6%.
    • Descriere
    • Cere o oferta personalizata
    Descriere

    Set Pilota de vara 140×200 + o perna 50x70cm Alb

    Dormitorul tau merita ce este mai bun, iar Set Pilota de vara 140×200 + o perna 50x70cm Alb este alegerea perfecta pentru a-ti asigura confortul si odihna de care ai nevoie.

    Pernele din acest set sunt perfecte pentru orice dormitor, indiferent de stilul sau designul acestuia. Cu o dimensiune de 50x70cm, aceste perne ofera confort si sustinere pentru un somn odihnitor pe oricare parte a corpului. Umplutura din fibre siliconice si husa din microfibra moale asigura o fermitate medie, fiind ideale pentru dormit pe laterala, pe spate sau pe stomac.

    Pilota din acest set este confectionata din microfibra matlasata 250g, cu umplutura din puf siliconic. Aceasta pilota este usoara si pufoasa, oferind o senzatie de confort si caldura in timpul somnului. Fiind potrivita pentru orice anotimp, aceasta pilota este alegerea perfecta pentru a te bucura de un somn odihnitor pe tot parcursul anului.

    Caracteristici Set Pilota de vara 140×200 + o perna 50x70cm Alb

    • Confort si sustinere: Umplutura din fibre siliconice si microfibra moale asigura confort si sustinere pentru un somn odihnitor.
    • Versatilitate: Pernele pot fi utilizate pe oricare parte a corpului, iar pilota poate fi folosita in orice anotimp.
    • Calitate superioara: Setul este fabricat din materiale de inalta calitate, fiind durabil si rezistent in timp.
    • Design elegant: Alb si matlasat, acest set se potriveste perfect in orice dormitor.
    • Usor de intretinut: Pernele si pilota pot fi spalate cu usurinta la masina, pastrandu-si forma si textura initiala.

    Setul contine:

    • O pilota cu umplutura din puf siliconic
    • O perna cu umplutura din fibre siliconice

    Compozitie:

    • Tesatura: microfibra 100%
    • Umplutura: fibra siliconica

    Dimensiune:

    • Perna: 50×70 cm
    • Pilota: 140×200 cm

    Textile Hoteliere Premium

    Dacă te întrebi vreodată ce prosoape si lenjerii de pat folosesc cele mai de lux hoteluri, ei bine dacă vorbim de Romania, există o mare șansă ca aceste produse să facă parte din portofoliul noastru. Putem oferi soluții unui hotel de 5 stele, dar și unuia de 3 stele. Trebuie doar să ne contactezi și să găsim împreună solutii pentru nevoile tale.

    Departamentul de produse textile destinate HORECA ne-a adus cele mai mari satisfactii profesionale, reusind intr-un timp foarte scurt sa avem in portofoliu unele dintre cele mai selecte locatii din tara, Prin diversitatea materialelor de cea mai buna calitate pe care le importam, pana la tesaturi naturale, colectiile noastre acopera toate stilurile de amenajari.

    Dupa multe experiente am ajuns la concluzia ca cel mai placut somn este sinonim cu un hotel de 5 stele. De aceea am decis sa ne rasfatam clientii cu produse profesionale exclusiviste pentru a avea parte de acelasi confort in intimitatea casei lor. Calitatea incepe atunci cand realizam ca cel mai de pret lux este un somn odihnitor. Acest lucru este posibil alegand solutii profesionale fabricate de producatori cu renume in industria HoReCa.

    Recomandari de utilizare:

    • Pilota trebuie utilizată întotdeauna cu lenjerie (acoperită cu o husă), aceasta având rol de protecție și de reducere a numărului de spălări.
    • Acest produs se utilizează în spații închise, într-un climat normal de umiditate și temperatură. Recomandăm aerisirea săptămânală a încăperiii, baterea și scuturarea pilotei și expunerea produselor la aer curat. Astfel se previne dezvoltarea mucegaiului și acumularea unei mari concentrații de umiditate în produse.
    • Pilota nu este destinata folosirii în medii umede. Evitați scurgerea de lichide și acumularea de umezeală.
    • Recomandăm curățarea conform informatiilor de pe eticheta atasata, evitati calcarea si uscarea cu fierul de calcat.
    • spălare la 95 de grade Celsius, aceasta fiind cea mai mare temperatura de spălare
    • a nu se folosi înălbitor
    • a nu se călca
    • se poate curața chimic
    • se poate usca prin centrifugare

    Nota

    Datorita luminii la care sunt expuse produsele în timpul fotografierii, din cauza blitz-ului camerei de fotografiat, a luminii din jur sau a culorilor materialelor din jur, produsele pot căpăta nuanțe diferite. De asemenea, nuanțele pot diferi de la un calculator la altul.

    CALITATE GARANTATA

    Garantam ca acest produs este original și compania este autorizata sa comercializeze acest produs.

    Cere o oferta personalizata

    Ai nevoie de o oferta personalizata de pret angro sau pentru o unitatea de cazare din industria HoReCa? Completeaza formularul si te vom contacta in cel mai scurt timp.

      Departamentul nostru de produse textile destinate HoReCa ne-a adus cele mai mari satisfactii profesionale, reusind intr-un timp foarte scurt sa avem in portofoliu unele dintre cele mai selecte locatii din tara.

      Prin diversitatea materialelor de cea mai buna calitate pe care le importam, pana la tesaturi naturale, colectiile noastre acopera toate stilurile de amenajari. Ne-am adresat acestor locatii cu textile hoteliere deosebite, profesionale, realizate din tesaturi de calitate superioara si materiale de cea mai buna calitate. Acestea au fost create pentru a oferi un nivel optim de confort si longevitate.

      Noi iti oferim cea mai buna calitate, la preturi competitive. Putem gasi solutii pentru toate tipurile de hoteluri si pensiuni, indiferent ca vorbim de unul de 5 stele sau de unul de 3 stele.

      Ne poti contacta pentru a discuta despre nevoile tale si despre produsele care sunt cel mai potrivite pentru unitatea ta de cazare. Completeaza formularul si te vom contacta in cel mai scurt timp.

      5
      Evaluat la 5 stele din 5
      1 review
      Evaluat la 5 stele din 5
      1
      Evaluat la 4 stele din 5
      0
      Evaluat la 3 stele din 5
      0
      Evaluat la 2 stele din 5
      0
      Evaluat la 1 stele din 5
      0

      1 recenzie pentru Set Pilota de vara 140×200 cm microfibra matlasata 250g + o perna 50x70cm Alb

      Resetare filtre
      1. Verified owner Larisa Preda (proprietar verificat) – 27 ianuarie 2025

        Evaluat la 5 stele din 5

        Sunt foarte multumita de amândouă ( pilota și perna). Raport

        0
        0

      Numai clienti autentificati care au cumparat acest produs pot scrie o recenzie.

      Produse similare

      -25%

      Perna Naturcomfort – Magniflex

      Magniflex
      528 lei Prețul inițial a fost: 528 lei.396 leiPrețul curent este: 396 lei.
      Adauga in cos
      Pernă din spumă cu memorie și material cu fibre naturale de lemn Lenpur. Perna Naturcomfort este o pernă de calitate superioară, cu nucleu fabricat din spumă cu memorie 100%. Este potrivită pentru dormit pe spate și lateral. Spuma cu memorie este un material extrem de elastic, o invenție NASA, care reacționează la greutate și căldură luând perfect forma corpului. Acest lucru vă permite să vă relaxați și limitează întoarcerile din timpul somnului contribuind la obținerea unui somn confortabil. Fibrele de lemn din țesătură asigură un mediu constant uscat și proaspăt oferind o atingere delicată pentru piele. Husa cu fermoar este fabricată din material textil de înaltă calitate, antibacterian, care oferă un sentiment plăcut de catifelare și confort de lungă durată.

      -25%

      Perna Abbraccio – Magniflex

      Magniflex
      589 lei Prețul inițial a fost: 589 lei.442 leiPrețul curent este: 442 lei.
      Adauga in cos
      Pernă din spumă cu memorie, tehnologie Airyform® și design rafinat. Tehnologia Airyform® asigură o ventilație constantă și o circulație a aerului ce aduce o senzație de prospețime și un mediu de somn uscat. Spuma cu memorie reacționează la presiune și căldură și asigură poziția corectă a capului și a gâtului. Ameliorează tensiunea și oferă o senzație de confort maxim. Husa elegantă din material rafinat este prevăzută cu fermoar pentru o igienă și întreținere ușoară. Perna oferă o senzație catifelată la atingere, o prospețime de lungă durată și odihnă completă în fiecare zi. Spuma cu memorie este un material extrem de elastic, o invenție NASA, care reacționează la greutate și căldură luând perfect forma corpului. Acest lucru vă permite să vă relaxați și limitează întoarcerile din timpul somnului contribuind la obținerea unui somn confortabil. Designul elegant cu motive Florentine cusute în relief, îi conferă un aspect nobil și aduce un plus de rafinament dormitorului dumneavoastră

      Perna VitalCare spuma cu memorie 69x41x10/11 cm

      Isleep
      361 lei
      Adauga in cos
      • Fabricată în Italia
      • Spumă cu memorie 100%
      • Material textil cu tratament antibacterian
      • Țesătură Vitality ce oferă un sentiment de prospețime și confort
      • Husă cu fermoar, potrivită pentru curățarea la domiciliu

      -25%
      Pachet Deluxe: Pilota 200x220 puf si pana de gasca + 2 perne 50x70cm

      Pachet Deluxe: Pilota 180x200cm puf si pana de gasca + 2 perne 50x70cm

      Home Colllection
      Evaluat la 5.00 stele din 5
      534 lei Prețul inițial a fost: 534 lei.399 leiPrețul curent este: 399 lei. TVA inclus
      Adauga in cos
      Setul Pilota + 2 Perne Luxury puf Duck Norway este un produs premium este cadoul ideal pentru cei dragi dar si o necesitate in dormitorul tau. Va punem la dispozitie o gama variata de produse, pentru gustul fiecaruia. Designul elegant si calitatea materialului fac ca acasta sa fie o alegere perfecta. Din materiale naturale, pilota este ideala pentru dormitoarele persoanelor care pretuiesc calitatea. Aceasta va ofera un somn placut si linistit.  
      -25%

      Perna Virtuoso – Magniflex

      Magniflex
      564 lei Prețul inițial a fost: 564 lei.423 leiPrețul curent este: 423 lei.
      Adauga in cos
      Pernă din spumă cu extract de plante Mallow (Malva). Pernă moale și confortabilă ce oferă un sprijin corect pentru cap și asigură un somn liniștit. Nucleul este realizat din spumă Malva - cu extract din planta Malva care are proprietăți anti-inflamatorii, de calmare și care aduce beneficii pentru sistemul nervos. Husa este prevăzută cu fermoar pentru îndepărtarea ușoară și spălarea până la 40 ° C. Este tratată împotriva acarienilor și a bacteriilor. Pentru igiena maximă a mediului de dormit, perna are și o husă interioară suplimentară. Designul elegant cu broderie și motive Florentine, îi conferă un aspect nobil și aduce un plus de rafinament dormitorului dumneavoastră.

      Pilota 4 anotimpuri P4A200 200×215 cm

      170 lei TVA inclus
      Adauga in cos
      Pilota este un accesoriu esential cand vine vorba despre un somn de calitate. Pilota 4 anotimpuri este usoara, pufoasa, confortabila si nu in ultimul rand calduroasa! Pilota este casetata pe toata suprafata. Invelisul pilotei este un material special ce nu permite iesirea continutului. Datorita materialului pufos, moale, catifelat si placut la atingere, pilota matlasata ofera o senzatie placuta de caldura.
      -20%
      Pachet Deluxe: Pilota 200x220 puf si pana de gasca + 2 perne 50x70cm

      Pilota Luxury puf si pana de gasca 180×200 cm

      Green Future
      Evaluat la 5.00 stele din 5
      300 lei Prețul inițial a fost: 300 lei.241 leiPrețul curent este: 241 lei. TVA inclus
      Adauga in cos
      Pilota Luxury puf si pana de gasca, alba, este un produs premium, de foarte buna calitate. Pilota este un accesoriu esential cand vine vorba despre un somn de calitate. Pilota este usoara, pufoasa, confortabila si nu in ultimul rand calduroasa! Mai mult, umplutura interioara, ce are o compozitie exclusiv din puf si pana, face ca pilota sa fie moale si pufoasa, sa permita o aerisire buna a lenjeriei patului, asa ca nu te vei trezi transpirat si obosit dimineata, iar temperatura corpului va fi mentinuta la nivel normal, relaxarea fiind garantata.

      Pilota puf de gasca PPG1 200×230 cm

      Evaluat la 4.84 stele din 5
      276 lei TVA inclus
      Adauga in cos
      Pilota 80% puf de gasca PPG1 200x230 cm, alba, este un produs premium, de foarte buna calitate. Pilota este un accesoriu esential cand vine vorba despre un somn de calitate. Pilota 80% puf de gasca este usoara, pufoasa, confortabila si nu in ultimul rand calduroasa! Mai mult, umplutura interioara, ce are o compozitie exclusiv din puf de gasca, face ca pilota sa fie moale si pufoasa, sa permita o aerisire buna a lenjeriei patului, asa ca nu te vei trezi transpirat si obosit dimineata, iar temperatura corpului va fi mentinuta la nivel normal, relaxarea fiind garantata.

      Conforter
      product rating4.95 / 5
      2074 reviews
      Larisa Preda
      Larisa Preda
      proprietar verificatproprietar verificat
      5/5

      Sunt foarte multumita de amândouă ( pilota și perna). Raport

      1 an ago
      Set Pilota de vara 140x200 cm microfibra matlasata 250g + o perna 50x70cm Alb
      Set Pilota de vara 140x200 cm microfibra matlasata 250g + o perna 50x70cm Alb
       

      TRANSPORT GRATUIT

      La comenzi de peste 350 RON sau tarif 19 RON

      PLATA CU CARDUL

      Integral sau pana la 3 rate fara dobanda

      BRANDURI DE CALITATE

      Branduri de top si colectii actualizate

      DREPT DE RETUR

      Timp de 14 zile

      COMANDA TELEFONIC

      0769.096.096 | L-V 9:00-18:00

      Informatii clienti
      • ANPC
      • Formular retur
      • Informatii retur – Politica retur
      • Informatii despre cookies
      • Modalitati de plata
      • Politica de confidentialitate
      Articole recente
      • Cum alegi pilota potrivită pentru sezonul rece 26 ianuarie 2026
      • Cum alegi corect prosopul: 400 g/mp, 500 g/mp sau 650 g/mp? 26 ianuarie 2026
      • Amenajare apartament 3 camere: Idei, sfaturi si solutii 16 mai 2025
      • Amenajare baie Ingusta – Solutii creative 16 mai 2025
      • Idei amenajare dormitor mic 16 mai 2025
      Conforter.ro
      • B2B / Dropshipping
      • Acasa
      • Blog
      • Contul meu
      • Despre noi
      • Contact
      • Termeni si Conditii
      LENJERII DE PAT CONFORTER.RO NMS Avante Consulting SRL


      payments
      • Acasa
      • Merino by THS
      • Baie
        • Halate de baie
        • Prosoape bumbac
        • Seturi de prosoape
        • Set baie
      • Bucatarie
        • Fete de masa
        • Prosoape bucătărie
      • Dormitor
        • Cearceafuri
          • Cearceaf cu elastic bumbac
          • Cearceaf pilota
          • Cearsaf husa pat cu elastic
        • Cuverturi de pat
          • Cuvertura catifea
          • Cuverturi Finet
          • Cuverturi Microfibra
          • Cuverturi pat 100% bumbac
        • Lenjerii de pat
          • Lenjerii Cocolino
          • Damasc bumbac colorat
          • Deluxe Pucioasa-100% bumbac
          • Finet 3D
          • Lenjerii de pat Finet
          • Finet cu cearceaf cu elastic
          • Lenjerii pat 1 persoana
            • Single/Copii
          • Lenjerii Blana Iepure
          • Lenjerii de pat cu elastic
          • Lenjerii de pat Brodate
          • Lenjerii de pat bumbac
          • Lenjerii de pat Catifea
          • Lenjerii Jacquard
          • Lenjerii de pat Satinate si Dublusatinate
          • Lenjerii Elegance
          • Lenjerii de Lux
          • Lenjerii Percalle Imprimat
          • Lenjerii Ranforce Boutique
          • Ranforce 100% bumbac
          • Lenjerii Ranforce Imprimat
        • Pături
          • Paturi Cocolino pufoase
        • Perne
          • Perne decorative
          • Fete de perna
        • Pilote
          • Pilote 4 anotimpuri
          • Pilote puf de gasca
          • Pilote din bambus
          • Pilote de lana
          • Pilote microfibra
          • Pilote premium
          • Pilote HoReCa
        • Puf gasca
        • Saltele
          • Huse Saltea
          • Isleep saltele
          • Magniflex saltele
          • Protectie saltea
          • Saltele Buget
          • Somiere
          • Topper
        • Articole copii
          • Covorase copii
          • Cuverturi si pături copii
          • Lenjerii copii
          • Lenjerii bebelusi
          • Prosoape plaja copii
      • HoReCa
        • Halate de baie hotel
        • Horeca en-gros
        • Lenjerii HoReCa
          • Lenjerii Damasc Bumbac
          • Lenjerii Damasc Policoton
          • Lenjerii Percale Bumbac
          • Lenjerii Ranforce Bumbac
          • Lenjerii Satin Bumbac
        • Pilote HoReCa
        • Prosoape hotel
          • Prosoape albe
          • Prosoape Economy
          • Prosoape colorate 500 gr
          • Prosoape colorate 550 gr
          • Prosoape colorate 620 gr
          • Prosoape colorate 650gr
          • Prosoape colorate Zero Twist
          • Seturi de prosoape
        • Saltele horeca
      • Prosoape de Lux
        • Zero Twist
        • Lux 650g/mp
      • Autentificare / Înregistrare
      Coș de cumpărături
      Închide
      Autentificare
      Închide

      Ți-ai uitat parola?

      Nu ai inca un cont?

      Creați un cont
      Folosim cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența pe site-ul nostru. Prin navigarea pe acest site, sunteți de acord cu utilizarea cookie-urilor.
      Mai mult Acceptă
      Set Pilota de vara 140x200 cm microfibra matlasata 250g + o perna 50x70cm Alb

      Set Pilota de vara 140×200 cm microfibra matlasata 250g + o perna 50x70cm Alb

      Evaluat la 5.00 stele din 5
      115 lei Prețul inițial a fost: 115 lei.98 leiPrețul curent este: 98 lei. Adauga in cos
      tbi bank loading
      va rugam asteptati

      Contacteaza-ne